Nadační fond Společnosti F.X.Šaldy

 F.X.Šalda  |  Společnost F.X.Šaldy  |  Nadační fond Společnosti F.X.Šaldy  |  Laureáti  |

AKTUALITY

Cena F. X. Šaldy za rok 2013 byla udělena Martině Pachmanové

Na základě dvoukolové volby bylo zvoleno, že letošní cenu obdrží Martina Pachmanová za knihu Zrození umělkyně z pěny limonády.

Nominace na cenu F. X. Šaldy za rok 2013

Na cenu F. X. Šaldy za rok 2013 byli nominováni Martina Pachmanová , Viktor Šlajchrt, Kateřina Svatoňová a Tomáš Wintr.

Cena se bude udělovat 23. června 2014 od 17:00 v prostorech Sovových mlýnů, v Museu Kampa pod záštitou nadace Jana a Medy Mládkovýchza účasti JUDr. Jiřího Pospíšila. Slavnostní předávání provází básník Jaromír Typlt.

Sponzoři

Nominace na cenu F. X. Šaldy za rok 2007

Na cenu F. X. Šaldy za rok 2007 byli nominováni:
historik umění Otto M. Urban (s přihlédnutím k práci Jarky Vrbové a Tomáše Vrby) za koncepci a edici s doprovodnými texty knihy Edvard Munch Být sám ( obrazy-deníky-ohlasy), nakladatelství Arbor Vitae 2007.
divadelní historička Alena Jakubcová za koncepci, přípravu a vedení autorského kolektivu knihy Starší divadlo v českých zemích do konce 18. století. Osobnosti a díla, nakladatelství Academia a Divadelní ústav 2007.
divadelní historik Jindřich Černý za autorskou knihu Osudy českého divadla po druhé světové válce. Divadlo a doba 1945-1955, nakladatelství Academia 2007.
literární kritik Marek Vajchr za soubornou knihu kritik Vyložené knihy, Nakladatelství Revolver revue 2007.
kritička výtvarného umění Pavla Pečínková za knihu soubornou výtvarných kritik Je třeba si vybrat, nakladatelství Revolver revue 2007.
Cena bude udělena 26. března 2008 v primátorské rezidenci Mariánské náměstí 1 v 16. hodin za přítomnosti pražského primátora Pavla Béma.